Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przerwa między awansem zawodowym
Autor Wiadomość
kama80 

Wiek: 34
Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 1
  Post nr 1, Wysłany: 2007-06-26, 17:16   przerwa miedzy awansem(kontraktowy a mianowany)

Cześć
Czy ktoś może mi powiedzieć jak się rozumie wyraz "szkoła" w Karcie Nauczyciela jeśli chodzi o przerwę pomiędzy awansem?
treść brzmi:
Rozdział 3a - awans zawodowy nauczycieli
Art.9d
4. Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, a nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.

czy chodzi o szkołę jako daną placówkę, czy szkołę - ogólnie( czyli ze pracuje w szkolnictwie)?
Proszę o odpowiedz
mój mail kmarczakiewicz@wp.pl
_________________
kama80
 
 
renati23 
Administracja


Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 2841
Post nr 2, Wysłany: 2007-06-28, 13:34   Re: przerwa miedzy awansem(kontraktowy a mianowany)

kama80 -"Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, ( ...) od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego."
szkoła ogólnie a nie twoje ostatnie miejsce pracy :grin:
tak mi się wydaje :lol:
 
 
marysia550

Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Post nr 3, Wysłany: 2007-08-27, 12:47   przerwa w pracy

Pisze w imieniu kolezanki.
Kolezanka zrobila staz 2004/2005, a pozniej miala rok szkolny przerwy 2005/2006- byla na macierzynskim, a pozniej nie pracowala w szkole. W zeszlym roku 2006/2007 w pazdzierniku podjela prace w szkole, ale umowe miala do konca czerwca. Teraz ma juz umowe od 1 wrzesnia na czas nieokreslony.
Kiedy moze zaczac robic nauczyciela mianowanego?
 
 
Nosferata 
Administracja
pseudomoderatorka :)


Przedmiot nauczania: historia
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 248
Post nr 4, Wysłany: 2007-08-27, 13:15   

hmm..zdaje się , że nie w tym roku jeszcze

staż na mianowanego zaczyna się po 2 latach przepracowanych w szkole - ale niech eksperci forumowi potwierdzą
 
 
 
agat007 


Przedmiot nauczania: przedmioty ekonomiczne
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 234
Post nr 5, Wysłany: 2007-08-27, 13:42   

może informacje w sąsiednim poście pomogą
http://belfrownia.pl/topi...ynski-vt718.htm
_________________

 
 
ola1234 
Ola

Przedmiot nauczania: studentka biologii
Wiek: 30
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: RZESZÓW
Post nr 6, Wysłany: 2007-08-28, 14:52   

Drodzy nauczyciele forumowicze!!!
jestem studentką biologii i w przyszłym roku kończe studia. Od września 2008 chciałabym zacząc prace w szkole jako stażystka??? Moje pytanie jest następujące: kiedy powinnam zacząc szukać tej pracy a dokładnie stażu, czy jest prawdą że już w marcu albo kwietniu 2008r??? Jak szukać tego stażu??? przez kuratorium oświaty czy urząd pracy??? jestem kompletnie zielona w tym temacie!!!pomóżcie studentce, za odpowiedzi doświadczonych nauczycieli z góry bardzo dziekuję.
_________________
jeszcze studentka za rok mgr
 
 
 
chiczi 


Przedmiot nauczania: język polski, terapia pedagogiczna, bibliotekoznawstwo
Wiek: 31
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 3049
Skąd: Górny Śląsk
Post nr 7, Wysłany: 2007-08-28, 15:52   

Ojejkuuuu...napisałaś ten post nie w dwóch, a w trzech miejscach :twisted:
Za duuużoooo :ble:
_________________

 
 
renati23 
Administracja


Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 2841
Post nr 8, Wysłany: 2007-08-28, 18:43   

ola1234, wystarczy swoje pytanie umieścić w jednym miejscu :wink:
 
 
Basiek70 
Administracja


Przedmiot nauczania: nauczanie zintegrowane
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1959
Skąd: Mazowsze
Post nr 9, Wysłany: 2007-08-29, 17:09   

Szkoła w rozumieniu placówka oświatowa, z tym że praca musi być na stanowisku pedagogicznym. Natomiast jaka to szkola nie ma znaczenia. Zrtesztą przedszkole również może być.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."
 
 
honey_bunny 

Przedmiot nauczania: język angielski
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 2
Post nr 10, Wysłany: 2007-09-29, 15:35   przerwa w pracy po uzyskaniu nauczyciela kontraktowego

Witam wszystkich :) Od wrzesnia zaczelam prace w szkole i w czerwcu mam nadzieje zdac egzamin na nauczyciela kontraktowego. Mam do Was jedno pytanie, czy gdybym po tym egzaminie nie pracowala w szkole przed rok, moze dwa lata to po powrocie do zawodu musialabym jeszcze raz robic nauczyciela kontraktowego? czy po prostu moglabym uczyc jeszcze dwa lata i zaczac staz na mianowanego? Innym slowem, czy podczas tej przerwy moga mnie "cofnac" o ten jeden stopien awansu zawodowego czy raczej to niemozliwe? Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!
 
 
magura:) 


Przedmiot nauczania: język angielski
Wiek: 31
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: polska kraina
Post nr 11, Wysłany: 2007-09-29, 17:02   

Witam!
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby mogli cię cofnąć o krok wstecz. Po zrobieniu awansu otrzymujesz dokument o uzyskaniu stopnia awansu nauczyciela kontraktowego, więc raczej gdyby mogli to tak sobie cofać musieliby też ci zabrać papier.
Moim zdaniem możesz ze spokojem zrobić sobie przerwę. Aczkolwiek polskie prawo jest tak skomplikowane i wielu wypadkach tak bezsensowne :roll: , że warto drążyć ten temat :D .
Nigdy nie wiadomo.
Pozdrawiam.
 
 
 
Basiek70 
Administracja


Przedmiot nauczania: nauczanie zintegrowane
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1959
Skąd: Mazowsze
Post nr 12, Wysłany: 2007-09-29, 22:20   

Możesz zrobić przerwę :)
Tylko pamiętaj, ze do rozpoczęcia stażu na mianowanie nie liczą się dwa lata karencji od uzyskania kontraktowego, tylko dwa lata przepracowane od tegoż uzyskania.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."
 
 
honey_bunny 

Przedmiot nauczania: język angielski
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 2
Post nr 13, Wysłany: 2007-09-30, 10:06   

dziekuje slicznie za odpowiedzi :D

Basiek70 napisał/a:
Tylko pamiętaj, ze do rozpoczęcia stażu na mianowanie nie liczą się dwa lata karencji od uzyskania kontraktowego, tylko dwa lata przepracowane od tegoż uzyskania.


tak tak, pamietam :)
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7106
Skąd: łódzkie
Post nr 14, Wysłany: 2008-02-09, 18:55   

Z tego co napisałaś wywnioskowałam, że byłaś zatrudniona na podstawie mianowania, a to nie to samo co stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Po przepracowaniu 2 lat jako nauczyciel kontraktowy będziesz mogła rozpocząć staż na mianowanego.

Ustawa
z dnia 18 lutego 2000 r.
o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw
Art. 7.

1. Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie ustawy na podstawie mianowania, z tym dniem uzyskują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego i stają się nauczycielami zatrudnionymi na podstawie mianowania w rozumieniu ustawy, o której mowa w art. 1, z tym że z nauczycielami zatrudnionymi na podstawie mianowania, którzy nie posiadają wymaganych kwalifikacji, stosunek pracy wygasa z dniem 31 sierpnia 2006 r., o ile wcześniej nauczyciele ci nie uzupełnią kwalifikacji lub nie zostanie z nimi rozwiązany stosunek pracy w odrębnym trybie.

Art. 10.

3. Nauczyciele spełniający wymagania kwalifikacyjne, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy wymienionej w art. 1, zatrudnieni na podstawie mianowania przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego:

1) z dniem ponownego zatrudnienia w przedszkolu, szkole, placówce oraz innej jednostce organizacyjnej wymienionej w art. 1 ust. 1 i w ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy, o której mowa w art. 1, jeżeli przerwa w zatrudnieniu nie przekracza 5 lat,
_________________

Ostatnio zmieniony przez malgala 2008-02-10, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jomi

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 41
Post nr 15, Wysłany: 2008-02-09, 19:47   

Jeżeli n-l stażysta uzyska w sierpniu br stopień n-la kontraktowego to czy może od razu we wrześniu składać wniosek na mianowanego czy musi być jakaś przerwa (jeśli tak to jaka) i kiedy należy złożyć wniosek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej