Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela kontraktowego?
Autor Wiadomość
gloretta 

Przedmiot nauczania: język polski / świetlica
Post nr 1, Wysłany: 2011-08-30, 21:52   Wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela kontraktowego?

Witam, jestem tutaj nowa, podobnie jak w szkole, w której rozpoczynam pracę pojutrze. Jest to szkoła prywatna na prawach publicznej, w związku z tym mogę rozpocząć drogę awansu zawodowego. Dyrektor poprosił nas (stażystki) o złożenie wniosku o rozpoczęcie stażu. Z tego co mi wiadomo (na podstawie rozporządzeń) nauczyciel stażysta nie składa takiego wniosku tylko od razu rozpoczyna staż. Czy ktoś z was może jakimś cudem ma albo potrafi napisać taki przykładowy wniosek? Nie mam pojęcia jak to powinno wyglądać, kiedyś podobno pisało się takie wnioski, więc może ktoś jeszcze ma jakiś wzór....Byłabym bardzo wdzięczna za okazaną pomoc...

maniakos 

Przedmiot nauczania: TPZ
Post nr 2, Wysłany: 2011-08-31, 15:55   

Tutaj masz przykład na mianowanego:
http://www.zssn1.bitdom.c...rozpoczecie.pdf

Często słyszę o tym, że prywatne przedsiębiorstwa są wspaniałe, rzetelne.... prywatyzacja, JKM, Solidarność......Szkoda pisać....

Według przepisów nie musisz składać podania. Mozliwe, że dyrektor jest strasznie zagoniony i z "rozpędu" tak powiedział. Jest także inna opcja. Dyrektor jest mierny. Nie potrafi walczyć o środki dla szkoły i zajmuje się obserwacjami nauczycieli co miesiąc, zbieraniem niepotrzebnych dokumentów, sprawdzaniem czy kwiaty są podlane....

Dla świętego spokoju napisz, lub zdecyduj o tym aby delikatnie zasugerować dyrektorowi, że na ten stopień nie trzeba....

gloretta 

Przedmiot nauczania: język polski / świetlica
Post nr 3, Wysłany: 2011-08-31, 16:04   

Dziękuję za pomoc. Skleciłam już coś na podstawie wniosków na inne stopnie. Zobaczymy co z tego wyniknie. pozdrawiam

maniakos 

Przedmiot nauczania: TPZ
Post nr 4, Wysłany: 2011-08-31, 16:07   

Zapomniałem o przepisie:

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

Yoka 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Post nr 5, Wysłany: 2011-08-31, 17:47   

niestety w wielu szkołach dyrektorzy chcą, aby składać te wnioski i właściwie nie warto walczyć, złóz go i tyle

Odpowiedz do tematu