Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kto może pracować w świetlicy?
Autor Wiadomość
fimka 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: kujawsko-pomorskie
Post nr 1, Wysłany: 2008-08-25, 12:31   kto może pracować w świetlicy?

Czy nauczyciel może być opiekunem świetlicy szolnej?
 
 
nadia 


Przedmiot nauczania: język niemiecki,bibliotekoznawstwo
Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 602
Skąd: lubelskie
Post nr 2, Wysłany: 2008-08-25, 14:20   

Według naszych przepisów powinien mieć chyba ukończoną pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą,niestety...
_________________

 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4841
Post nr 3, Wysłany: 2008-08-25, 15:47   

wg projektu nowego rozporządzenia :
Cytat:
§ 24. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w świetlicach szkolnych i nauczyciela wychowawcy w internatach posiada osoba, która:
1) uzyskała tytuł magistra lub licencjata, po ukończeniu studiów wyŜszych na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, i posiada rzygotowanie pedagogiczne albo
2) ukończyła studia podyplomowe z zakresu prowadzonych zajęć i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
3) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły, w której prowadzone są świetlica szkolna lub internat, określone odpowiednio w § 2-4.
 
 
marianka 

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 114
Post nr 4, Wysłany: 2008-08-25, 17:25   

Póki co opiekunem (niekoniecznie wychowawcą) w świetlicy może być każdy nauczyciel. Trochę bardziej kompilkuje się sprawa gdy w świetlicy realizowany jest np. program terapeutyczny. W tym przypadku uznanie kwalifikacji to decyzja dyrektora.
 
 
Jedliński 

Przedmiot nauczania: Inne
Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 558
Skąd: Polska
Post nr 5, Wysłany: 2011-02-09, 23:30   Kwalifikacje do bycia wychowawcą świetlicy

Wytłumaczcie mi, kto może być zatrudniony jako wychowawca świetlicy? Pytam o kwalifikacje....
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7132
Skąd: łódzkie
Post nr 6, Wysłany: 2011-02-10, 14:30   

Jeżeli to świetlica szkolna to każdy nauczyciel uczący w tej szkole posiada również uprawnienia do pracy w świetlicy.
_________________

 
 
 
sowa_661 

Przedmiot nauczania: Inne
Wiek: 54
Dołączyła: 20 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: śląskie
Post nr 7, Wysłany: 2011-02-17, 19:29   

Jestem nauczycielką świetlicy skończyłam resocjalizację i pracowałam jako pedagog szkolny.Zatrudniając się w świetlicy musiałam skończyć roczny kurs kwalifikacyjny- pedagogika opiekuńczo wychowawcza.Więc nieprawdą jest,że w świetlicy szkolnej może pracować każdy nauczyciel zatrudniony w szkole.
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7132
Skąd: łódzkie
Post nr 8, Wysłany: 2011-02-17, 19:50   

sowa_661 napisał/a:
nieprawdą jest,że w świetlicy szkolnej może pracować każdy nauczyciel zatrudniony w szkole

Kiedyś nie mógł, teraz może.
Zmieniły się przepisy dotyczące kwalifikacji.
_________________

 
 
 
dushka 


Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Sie 2006
Posty: 3523
Skąd: inąd...?
Post nr 9, Wysłany: 2011-02-17, 19:54   

W momencie, gdy KNki weszły, dodam.
 
 
magdak3 

Wiek: 31
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 73
Skąd: mazowieckie
Post nr 10, Wysłany: 2011-03-30, 14:17   

Tak się upewnię tylko ;-) : czy to znaczy, że nauczyciel przedmiotowiec może się zatrudnić jako wychowawca świetlicy? Chodzi mi o sytuację, że np. traci etat i szuka pracy w SP na świetlicy. Rozumiem, że ostateczna decyzja należy do dyrektora, ale prawo dopuszcza taką możliwość?
 
 
koma

Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1865
Post nr 11, Wysłany: 2011-03-30, 21:17   

Dopuszcza.
 
 
SiTeK 
Pogramca wafli

Przedmiot nauczania: Świetlica i taniec
Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 44
Skąd: Śląsk
Post nr 12, Wysłany: 2011-04-06, 07:47   Ot i tak ...

Już się zaczynam bać.
Nie dość że "zużyłem" masę czasu i pieniędzy na wykształcenie, żeby móc pracować na świetlicy to jeszcze teraz zaczyna krążyć widmo bycia nauczycielem nie nauczycielem. Nie wyobrażam sobie pracować na świetlicy w Szkole Podstawowej i mieć 40 godz. To chyba będzie "stres".
Myślę że nasza "orędowniczka" - Kasia Hall, kiedyś się opanuje i może zacznie byc ministrem edukacji nie dezorganizacji.

Dość narzekania, wiosna przyszła, zaczyna się wszystko zielenić, wszystko z ziemi wyłazi - żałuje że teściowa zakopałem na działce. Hi Hi

Wiosennie was pozdrawiam
_________________
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał
 
 
 
fifarafa 

Przedmiot nauczania: Wychowanie fizyczne
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: lubelskie
Post nr 13, Wysłany: 2011-04-06, 13:33   

A ja mam takie pytanie, otóż od września mam mieć cały etat świetlicy i dyrektor twierdzi że muszę mieć wczesnoszkolne bo na świetlicy czekają też dzieci z I-III oraz od 2012 roku 6-latki, stąd moje pytanie czy to prawda? Ustawa mówi że każdy nauczyciel zatrudniony w danej szkole może być wychowawcą świetlicy. To co każdy musi też mieć nauczanie wczesnoszkolne? Jestem po kierunku wf z przygotowaniem pedagogicznym.

Na stronie MEN jest taki artykuł jak go rozumiecie?

Zalecenia dotyczące pracy z uczniami w młodszym wieku szkolnym zostały określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. Nr 4, poz. 198).
Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w świetlicach szkolnych - zgodnie z § 24 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, (Dz. U. z 2009 r., Nr 50 , poz. 400) - posiada osoba, która:
- ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz posiada przygotowanie pedagogiczne
lub
- ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku (specjalności) i studia podyplomowe z zakresu
prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
lub
- ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły, w której prowadzi się świetlicę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw Polub nas na Facebooku!



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej